Seri Pano İmalatı

Novimac Elektromekanik

Ülkemizde, elektrik pano imalatı sektörü, gelişen ve değişen dünya teknolojileri karşısında kendini hızla yenileyerek, sektörü dışa bağımlılıktan kurtarıp, ihracata yöneltmiştir. Sektör, sayaç panoları, ana dağıtım panoları, kompanzasyon panoları, transfer panoları, kumanda panoları imal ederek, hem iç piyasanın gereksinimlerini karşılamıştır hem de ihraç etmektedir.

 

İşyerlerimizde ve evlerimizde elektrik enerjisi vazgeçilmezlerimizdendir. Özellikle evlerimizde elektrikle çalışan aletlerimiz hassastırlar. Bu tür aletlere enerjinin kesintisiz iletilmesi, düşük ya da yüksek akım gitmemesi gerekir. Elektrik panoları enerjideki bu dalgalanmaları düzenleyen aygıtlardan oluşmaktadır. İleride bu aygıtların yüksek voltajlı elektrik enerjisinden etkilenip, çeşitli hasarlara ve yangınlara neden olmaması için, elektrik pano imalatçıları hem malzemelerin kalitesine hem de işçiliğe gereken özeni göstermeliler. Elektrik panosu, elektrik sektöründe en gerekli araçlardan biridir. Bakır kablo olmadan nasıl elektrik iletilemezse, panolar olmadan da elektriği dağıtamazsınız. Bu kadar önemli olan aracın üretilmesi için dikkat ve titizlik gerekmektedir. Pano sadece sigortaların veya sayaçların durduğu kutu değildir. Bunun bilincinde olan imalatçılarımız, AB ölçütlerine uygun TİP testlerini başarıyla geçen panolar imal etmekteler. 

 

Elektrik pano imalatçılarımız, imal ettikleri alçak gerilim dağıtım panolarıyla, Dünyanın değişik merkezlerindeki AVM’lerin elektrik taahhüt işlerini başarıyla yerine getirmektedirler. Ulusal ve uluslararası kalite belgelerine sahip olan sektörde faaliyet gösteren firmalar, uluslararası ihalelere katılıp, işlerini başarıyla yapmaktadırlar. Bu da bize gösteriyor ki sektör emin adımlarla yarınlara doğru gitmektedir.